שלבים בהתחדשות עירונית 

בדיקת התכנות

לפני שמתחילים פרויקט של התחדשות עירונית, עלינו לדעת שיש מס' מסלולים אשר באמצעותם ניתן לבצע פרויקט. השלב הראשון יהיה להגיע לפגישה במשרד שי פרטוש על מנת לבדוק האם בכלל הבניין/מתחם שלכם מיועד להתחדשות עירונית.

בחירת נציגות

תהליך בחירת הנציגות כל בעל נכס בבניין בעל זכות להציע את מועמדותו לנציגות. על ההליך בחירות להתנהל בצורה שקופה ובאופן דמוקרטי.

בחירת עו"ד דיירים

בחירת עו"ד מלווה מטעם בעלי הנכסים תורמת רבות ליכולת של בעלי הנכסים להצליח בתהליך. שכרו של העו"ד ישולם לרוב על ידי היזם או הקבלן ולא ע"י בלי הנכסים.

בחירת מפקח דיירים

בחירת מפקח מטעם בעלי הנכסים. אשר יבדוק את המפרט שהיזם יציע ויוכל להוות בדיקה תכנונית עבור הדיירים, כמובן שהוצאות אלו חלים על היזם.

בחירת יזם

על מנת לבחור בההצעה הטובה ביותר, רצוי לקיים השוואה ולנהל מו"מ עם הקבלן/יזם על מנת להבטיח עבור בעלי הנכסים את התמורה האופטימלית ביותר.

חתימות על ההסכם

הזמן החשוב ביותר, אפשר להגיד שיצאנו לדרך, זה השלב בו מזמנים את כלל הדיירים המיועדים לעבור פרויקט לחתום על הסכמים ויפויי כח. לאחר מכן כאשר מגיעים לרוב דרוש היזם חותם על ההסכם ומקבל תוקף משפטי.

תכנון הפרויקט והוצאת היתר בניה

השלב בו כל אנשי המקצוע שבחרתם עושים את מירב המאמצים עבור הדיירים ומתחילים את תכנון הבניין או הבניינים החדשים, תוך כדי הוצאת היתר בניה.

תהליך הבנייה

ההיתר הושג!, עולים לקרקע ומתחילים את המסע לעבר הדירה החדשה, המפקח הולך עבור הדיירים לאתר הבניה ובודק עבור הדיירים שהבניה מתנהלת כראוי ובסיום הבניה את טיב הנכס.

אכלוס הדיירים

בשעה טובה ומוצלחת לאחר עבודה מפרחת של כלל בעלי המקצוע, הזמן היקר של דיירי הבניין הצלחנו להגשים את החלום ולשדרג את המחייה שלנו כדיירים בעיר. זהו השלב המרגש ביותר בו כל חלומנו התגשם.